Våra avdelningar

Medlem och communityRFSL

RFSL:s avdelningar finns i alla län och dessutom finns ett ungdomsförbund. Avdelningarna finns från Malmö i söder till Norrbotten i norr. Avdelningarna driver självständigt sin verksamhet och har egna styrelser och stadgar.

Att bli medlem i RFSL innebär medlemskap i en RFSL-avdelning. Om du är under 26 år och blir medlem i en RFSL-avdelning får du gratis medlemskap i RFSL Ungdom.

Ta gärna en titt på de olika avdelningarnas sidor och se om du hittar en avdelning som passar just dig.

RFSL Blekinge (Karlskrona)
E-post: blekinge@rfsl.se

RFSL Dalarna (Falun)
E-post dalarna@rfsl.se

RFSL Eskilstuna (Eskilstuna)
E-post: eskilstuna@rfsl.se

RFSL Fyrbodal
E-post: fyrbodal@rfsl.se (föreningen är vilande)

RFSL Gotland (Visby)
E-post: info@gotland.rfsl.se

RFSL Gävleborg (Gävle)
E-post: gavleborg@rfsl.se

RFSL Göteborg (Göteborg)
E-post: info@goteborg.rfsl.se

RFSL Halland (Halmstad)
Epost: halland@rfsl.se

RFSL Helsingborg (Helsingborg)
Epost: helsingborg@rfsl.se

RFSL Hälsingland (Söderhamn)
E-post: halsingland@rfsl.se (föreningen är vilande)

RFSL Jämtland Härjedalen (Östersund)
E-post: jh@rfsl.se

RFSL Jönköping (Jönköping)
E-post: jonkoping@rfsl.se (föreningen är vilande)

RFSL Kalmar län (Kalmar)
E-post: kalmar@rfsl.se

RFSL Katrineholm (Katrineholm)
E-post: katrineholm@rfsl.se

RFSL Kristianstad (Kristianstad)
E-post: kristianstad@rfsl.se

RFSL Kronoberg (Växjö)
E-post: kronoberg@rfsl.se

RFSL Linköping (Linköping)
E-post: linkoping@rfsl.se

RFSL Luleå och norra Norrbottens län (Luleå)
E-post: lulea@rfsl.se

RFSL Malmö (Malmö)
E-post: malmo@rfsl.se

RFSL Norrköping (Norrköping)
E-post: info@norrkoping.rfsl.se

RFSL Piteå älvdal (Piteå)
E-post: info@pitea.rfsl.se

RFSL Regnbågen (nationell för teckenspråkiga)
E-post: regnbagen@rfsl.se

RFSL Roslagen (Norrtälje)
E-post: roslagen@rfsl.se

RFSL Sjuhärad (Borås)
E-post:  info@sjuharad.rfsl.se

RFSL Skaraborg (Skövde)
E-post: skaraborg@rfsl.se

RFSL Skellefteå och norra Västerbotten (Skellefteå)
E-post: skelleftea@rfsl.se

RFSL Stockholm (Stockholm)
E-post: info@stockholm.rfsl.se

RFSL Södertälje (Södertälje)
E-post: sodertalje@rfsl.se (föreningen är vilande)

RFSL Umeå (Umeå)
E-post: umea@rfsl.se

RFSL Uppsala (Uppsala)
E-post: uppsala@rfsl.se

RFSL Värmland (Karlstad)
E-post: info@varmland.rfsl.se

RFSL Västernorrland (Sundsvall)
E-post: info@vasternorrland.rfsl.se

RFSL Västmanland (Västerås)
E-post: vastmanland@rfsl.se

RFSL Örebro (Örebro)
E-post: orebro@rfsl.se